Jump to content

List of festivals Weezer has played: Difference between revisions

no edit summary
No edit summary
No edit summary
Line 26: Line 26:
| |[[September 24]], [[2005]]
| |[[September 24]], [[2005]]
| |Brazil
| |Brazil
|-
| |Frequenzy Festival
| |[[September 24]], [[2005]]
| |Salzburg, Austria
|-
| |Highfield Festival
| |[[August 19]], [[2005]]
| |Hohenfelden, Germany
|-
|-
| |Hultsfred Festival
| |Hultsfred Festival
| |[[June 16]], [[2001]]
| |[[August 18]], [[2005]]
| |Sweden
| |Sweden
|-
|-
| |Hurricane Festival
| |Hurricane Festival
| |[[June 24]], [[2001]]
| |[[June 24]], [[2001]]
| |Scheesel, Germany
| |Scheesel, Germany  
|-
|-
| |[[Vans Warped Tour]]
| |[[Vans Warped Tour]]
| |[[2000]]
| |[[2000]]
| |North America
| |North America
|-
| |KROQ Inland Invasion
| |[[September 17]], [[2005]]
| |San Bernandino, CA
|-
|-
| |Leeds Festival
| |Leeds Festival
| |[[August 25]], [[2002]]
| |[[August 25]], [[2002]]
| |United Kingdom
| |United Kingdom
|-
| |Lollapalooza
| |[[July 23]], [[2005]]
| |Chicago, IL
|-
| |Nova Rock Festival
| |[[June 10]], [[2005]]
| |Nickesdorf, Austria
|-
|-
| |Pointfest
| |Pointfest
Line 76: Line 96:
|-
|-
| |Summersonic Festival  
| |Summersonic Festival  
| |[[August 18]]; [[August 19]], 2002
| |[[August 20]]-[[August 21]], [[2000]], [[August 23]]-[[August 24]], [[2002]], [[August 13]]-[[August 14]], [[2005]]
| |Osaka, Japan
| |Osaka & Tokyo, Japan
|}
|}
Anonymous user