27,857
edits
| Line 406: | Line 406: | ||
|align="center"|[[October 7]], [[1994]] | |align="center"|[[October 7]], [[1994]] | ||
|align="center"|Brookville, NY | |align="center"|Brookville, NY | ||
|align="center"| | |align="center"|Tilles Center | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 8]], [[1994]] | |align="center"|[[October 8]], [[1994]] | ||
|align="center"|Baltimore, MD | |align="center"|Baltimore, MD | ||
|align="center"| | |align="center"|Reitz Arena | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 10]], [[1994]] | |align="center"|[[October 10]], [[1994]] | ||
|align="center"|Columbus, OH | |align="center"|Columbus, OH | ||
|align="center"| | |align="center"|Newport Music Hall | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 11]], [[1994]] | |align="center"|[[October 11]], [[1994]] | ||
|align="center"|Cleveland, OH | |align="center"|Cleveland, OH | ||
|align="center"| | |align="center"|Agora Theater | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 12]], [[1994]] | |align="center"|[[October 12]], [[1994]] | ||
|align="center"|Detroit, MI | |align="center"|Detroit, MI | ||
|align="center"| | |align="center"|State Theater | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 14]], [[1994]] | |align="center"|[[October 14]], [[1994]] | ||
|align="center"|Chicago, IL | |align="center"|Chicago, IL | ||
|align="center"| | |align="center"|Riveria Theater | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 15]], [[1994]] | |align="center"|[[October 15]], [[1994]] | ||
|align="center"|Milwaukee, WI | |align="center"|Milwaukee, WI | ||
|align="center"| | |align="center"|The Rave | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 16]], [[1994]] | |align="center"|[[October 16]], [[1994]] | ||
|align="center"|Minneapolis, MN | |align="center"|Minneapolis, MN | ||
|align="center"| | |align="center"|First Avenue | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 17]], [[1994]] | |align="center"|[[October 17]], [[1994]] | ||
|align="center"|Iowa City, IO | |align="center"|Iowa City, IO | ||
|align="center"| | |align="center"|Main Lounge | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 18]], [[1994]] | |align="center"|[[October 18]], [[1994]] | ||
|align="center"|Columbia, MO | |align="center"|Columbia, MO | ||
|align="center"| | |align="center"|Hearnes Fieldhouse | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 20]], [[1994]] | |align="center"|[[October 20]], [[1994]] | ||
|align="center"|Dallas, TX | |align="center"|Dallas, TX | ||
|align="center"| | |align="center"|Deep Ellum Live | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 21]], [[1994]] | |align="center"|[[October 21]], [[1994]] | ||
|align="center"|Austin, TX | |align="center"|Austin, TX | ||
|align="center"| | |align="center"|Liberty Lunch | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 22]], [[1994]] | |align="center"|[[October 22]], [[1994]] | ||
|align="center"|Houston, TX | |align="center"|Houston, TX | ||
|align="center"| | |align="center"|Numbers | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 24]], [[1994]] | |align="center"|[[October 24]], [[1994]] | ||
|align="center"|Albequerque, NM | |align="center"|Albequerque, NM | ||
|align="center"| | |align="center"|University of New Mexiko Ballroom | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 25]], [[1994]] | |align="center"|[[October 25]], [[1994]] | ||
|align="center"|Phoenix, AZ | |align="center"|Phoenix, AZ | ||
|align="center"| | |align="center"|Graham's | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 26]], [[1994]] | |align="center"|[[October 26]], [[1994]] | ||
|align="center"|Los Angeles, CA | |align="center"|Los Angeles, CA | ||
|align="center"| | |align="center"|Roxy Theater | ||
|align="center"| | |align="center"| | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 27]], [[1994]] | |align="center"|[[October 27]], [[1994]] | ||
|align="center"|Los Angeles, CA | |align="center"|Los Angeles, CA | ||
|align="center"| | |align="center"|Riverside | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 28]], [[1994]] | |align="center"|[[October 28]], [[1994]] | ||
|align="center"|Los Angeles, CA | |align="center"|Los Angeles, CA | ||
|align="center"| | |align="center"|Blockbuster Music | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 28]], [[1994]] | |align="center"|[[October 28]], [[1994]] | ||
|align="center"|San Diego, CA | |align="center"|San Diego, CA | ||
|align="center"| | |align="center"|USCD Price Center | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 29]], [[1994]] | |align="center"|[[October 29]], [[1994]] | ||
|align="center"|Ventura, CA | |align="center"|Ventura, CA | ||
|align="center"| | |align="center"|Ventura Theatre | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 30]], [[1994]] | |align="center"|[[October 30]], [[1994]] | ||
|align="center"|Reno, NV | |align="center"|Reno, NV | ||
|align="center"| | |align="center"|University of Nevada | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[October 31]], [[1994]] | |align="center"|[[October 31]], [[1994]] | ||
|align="center"|San Francisco, CA | |align="center"|San Francisco, CA | ||
|align="center"| | |align="center"|The Fillmore | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 2]], [[1994]] | |align="center"|[[November 2]], [[1994]] | ||
|align="center"|Portland, OR | |align="center"|Portland, OR | ||
|align="center"| | |align="center"|Roseland Theater | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 5]], [[1994]] | |align="center"|[[November 5]], [[1994]] | ||
|align="center"|Salt Lake City, UT | |align="center"|Salt Lake City, UT | ||
|align="center"| | |align="center"|Coliseum | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 6]], [[1994]] | |align="center"|[[November 6]], [[1994]] | ||
|align="center"|Denver, CO | |align="center"|Denver, CO | ||
|align="center"| | |align="center"|Ogden Thater | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 7]], [[1994]] | |align="center"|[[November 7]], [[1994]] | ||
|align="center"|Manhattan, KA | |align="center"|Manhattan, KA | ||
|align="center"| | |align="center"|Bramlage Colliseum | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 9]], [[1994]] | |align="center"|[[November 9]], [[1994]] | ||
|align="center"|St. Louis, MO | |align="center"|St. Louis, MO | ||
|align="center"| | |align="center"|American Theatre | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 10]], [[1994]] | |align="center"|[[November 10]], [[1994]] | ||
|align="center"|Champaign, IL | |align="center"|Champaign, IL | ||
|align="center"| | |align="center"|Foellinger Auditorium | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |||
|- | |||
|align="center"|[[November 11]], [[1994]] | |||
|align="center"|Seattle, WA | |||
|align="center"|Moore Theater | |||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 12]], [[1994]] | |align="center"|[[November 12]], [[1994]] | ||
|align="center"|Raleigh, NC | |align="center"|Raleigh, NC | ||
|align="center"| | |align="center"|The Ritz | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 13]], [[1994]] | |align="center"|[[November 13]], [[1994]] | ||
|align="center"|Atlanta, GA | |align="center"|Atlanta, GA | ||
|align="center"| | |align="center"|Georgia Tech University | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 14]], [[1994]] | |align="center"|[[November 14]], [[1994]] | ||
|align="center"|Jacksonville, FL | |align="center"|Jacksonville, FL | ||
|align="center"| | |align="center"|Jacksonville University | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 16]], [[1994]] | |align="center"|[[November 16]], [[1994]] | ||
|align="center"|Washington, DC | |align="center"|Washington, DC | ||
|align="center"| | |align="center"|Wust Music Hall | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 17]], [[1994]] | |align="center"|[[November 17]], [[1994]] | ||
|align="center"|Washington, DC | |align="center"|Washington, DC | ||
|align="center"| | |align="center"|Wust Music Hall | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 18]], [[1994]] | |align="center"|[[November 18]], [[1994]] | ||
|align="center"|New York, NY | |align="center"|New York, NY | ||
|align="center"| | |align="center"|The Academy | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 19]], [[1994]] | |align="center"|[[November 19]], [[1994]] | ||
|align="center"|New York, NY | |align="center"|New York, NY | ||
|align="center"| | |align="center"|The Academy | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 20]], [[1994]] | |align="center"|[[November 20]], [[1994]] | ||
|align="center"|Kingston, RI | |align="center"|Kingston, RI | ||
|align="center"| | |align="center"|Keaney Gym | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 22]], [[1994]] | |align="center"|[[November 22]], [[1994]] | ||
|align="center"|Boston, MA | |align="center"|Boston, MA | ||
|align="center"| | |align="center"|Orpheum Theater | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||
|align="center"|[[November 23]], [[1994]] | |align="center"|[[November 23]], [[1994]] | ||
|align="center"|Philadelphia, PA | |align="center"|Philadelphia, PA | ||
|align="center"| | |align="center"|Tower Theater | ||
|align="center"|Live, Fatima Mansions | |align="center"|Live, Fatima Mansions | ||
|- | |- | ||