27,857
edits
| Line 420: | Line 420: | ||
===Second Headlining Tour=== | ===Second Headlining Tour=== | ||
{| class="wikitable" | |||
|- bgcolor="#CCCCCC" | |||
! width="120" rowspan="1"| Date | |||
! width="200" rowspan="1"| City | |||
! width="200" rowspan="1"| Venue | |||
! width="200" rowspan="1"| Support/Other Band(s) | |||
|- bgcolor="#DDDDDD" | |||
|- | |||
|align="center"|[[November 26]], [[1994]] | |||
|align="center"|Buffalo, NY | |||
|align="center"|- | |||
|align="center"|- | |||
|- | |||
|align="center"|[[November 27]], [[1994]] | |||
|align="center"|Rochester, NY | |||
|align="center"|- | |||
|align="center"|- | |||
|- | |||
|align="center"|[[November 28]], [[1994]] | |||
|align="center"|Toronto, ON, Canada | |||
|align="center"|- | |||
|align="center"|- | |||
|- | |||
|align="center"|[[November 29]], [[1994]] | |||
|align="center"|Pittsburgh, PA | |||
|align="center"|- | |||
|align="center"|- | |||
|- | |||
|align="center"|[[December 1]], [[1994]] | |||
|align="center"|Chicago, IL | |||
|align="center"|- | |||
|align="center"|- | |||
|- | |||
|align="center"|[[December 2]], [[1994]] | |||
|align="center"|Cleveland, OH | |||
|align="center"|- | |||
|align="center"|- | |||
|- | |||
|align="center"|[[December 3]], [[1994]] | |||
|align="center"|Asbury Park, NJ | |||
|align="center"|- | |||
|align="center"|- | |||
|- | |||
|align="center"|[[December 4]], [[1994]] | |||
|align="center"|New Britain, CT | |||
|align="center"|- | |||
|align="center"| | |||
|- | |||
|align="center"|[[December 5]], [[1994]] | |||
|align="center"|New York, NY | |||
|align="center"|Madison Square Garden | |||
|align="center"|Bon Jovi | |||
|- | |||
|align="center"|[[December 6]], [[1994]] | |||
|align="center"|Wantaugh, NY | |||
|align="center"|- | |||
|align="center"|- | |||
|- | |||
|align="center"|[[December 7]], [[1994]] | |||
|align="center"|Sacramento, CA | |||
|align="center"|- | |||
|align="center"|- | |||
|- | |||
|align="center"|[[December 8]], [[1994]] | |||
|align="center"|San Jose, CA | |||
|align="center"|- | |||
|align="center"|- | |||
|- | |||
|align="center"|[[December 11]], [[1994]] | |||
|align="center"|Los Angeles, CA | |||
|align="center"|Universal Amphitheater | |||
|align="center"|- | |||
|- | |||
|} | |||
==See also== | ==See also== | ||