18,974
edits
(→M: added meonjiga doeeo) |
(Added Nirvana covers (Goat Punishment)) |
||
| Line 11: | Line 11: | ||
! style="background: #7ad;" |Time | ! style="background: #7ad;" |Time | ||
! style="background: #7ad;" |Producer | ! style="background: #7ad;" |Producer | ||
|- | |||
| | [[Aneurysm]] | |||
| | [[Nirvana]] | |||
| | Kurt Kobain, Krist Novoselic, Dave Grohl | |||
| | [[Goat Punishment]] Show #1, Hollywood, CA, November [[1998]] | |||
| | Band-recorded bootleg | |||
| | 4:43 | |||
| | [[Weezer]] | |||
|- | |- | ||
| | [[Are 'Friends' Electric?]] | | | [[Are 'Friends' Electric?]] | ||
| Line 53: | Line 61: | ||
| | unreleased | | | unreleased | ||
| | - | | | - | ||
| | [[Weezer]] | |||
|- | |||
| | [[Blew]] | |||
| | [[Nirvana]] | |||
| | Kurt Kobain | |||
| | [[Goat Punishment]] Show #1, Hollywood, CA, November [[1998]] | |||
| | Band-recorded bootleg | |||
| | 3:14 | |||
| | [[Weezer]] | | | [[Weezer]] | ||
|- | |- | ||
| Line 61: | Line 77: | ||
| | [[...Happy Record Store Day!]] EP | | | [[...Happy Record Store Day!]] EP | ||
| | 3:18 | | | 3:18 | ||
| | [[Weezer]] | |||
|- | |||
| | [[Breed]] | |||
| | [[Nirvana]] | |||
| | Kurt Kobain | |||
| | [[Goat Punishment]] Show #1, Hollywood, CA, November [[1998]] | |||
| | Band-recorded bootleg | |||
| | 2:45 | |||
| | [[Weezer]] | | | [[Weezer]] | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
====D==== | |||
{| class="wikitable" style="margin:0.5em auto; clear:both; font-size:.9em; text-align:center; width:100%" | |||
! style="background: #7ad;" |Song | |||
! style="background: #7ad;" |Original artist | |||
! style="background: #7ad;" |Author | |||
! style="background: #7ad;" |Recorded | |||
! style="background: #7ad;" |Album | |||
! style="background: #7ad;" |Time | |||
! style="background: #7ad;" |Producer | |||
|- | |||
| | [[Dive]] | |||
| | [[Nirvana]] | |||
| | Kurt Kobain, Krist Novoselic | |||
| | [[Goat Punishment]] Show #1, Hollywood, CA, November [[1998]] | |||
| | Band-recorded bootleg | |||
| | 2:15 | |||
| | [[Weezer]] | |||
|- | |||
====F==== | ====F==== | ||
| Line 289: | Line 332: | ||
| | unreleased | | | unreleased | ||
| | | | | | ||
| | [[Weezer]] | |||
|- | |||
| | [[Mr. Moustache]] | |||
| | [[Nirvana]] | |||
| | Kurt Kobain | |||
| | [[Goat Punishment]] Show #1, Hollywood, CA, November [[1998]] | |||
| | Band-recorded bootleg | |||
| | 3:27 | |||
| | [[Weezer]] | | | [[Weezer]] | ||
|- | |- | ||
| Line 436: | Line 487: | ||
| | [[Weezer]] | | | [[Weezer]] | ||
|- | |- | ||
| | [[Swap Meet]] | |||
| | [[Nirvana]] | |||
| | Kurt Kobain | |||
| | [[Goat Punishment]] Show #1, Hollywood, CA, November [[1998]] | |||
| | Band-recorded bootleg | |||
| | 3:02 | |||
| | [[Weezer]] | |||
|- | |||
|} | |} | ||